נזקי גוף

על נזקי גוף, הוכחתם והדרך לקבלת פיצויים הולמים

מהם נזקי גוף?

נזקי גוף משקפים תוצאות של פגיעה פיזית או נפשית בשל תאונה או אירוע מזיק אחר.
נזקי גוף כוללים פגיעות רבות ושונות, כגון: פגיעות בעבודה, בשטח ציבורי, בתאונת דרכים ועוד. הפגיעות יטופלו בצורה שונה זו מזו בפן המשפטי, שכן אם אדם נפגע, למשל, בתאונת דרכים ונגרם לו נזק גוף, הטיפול המשפטי יהיה לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (הפלת"ד), ולא לפי פקודת הנזיקין – במסגרתה תטופל, למשל, נפילה ברחוב שגרמה לנזק גוף.

תביעת נזקי גוף

בתביעות נזקי גוף הנתבע צריך להוכיח את פגיעתו באמצעות חוות דעת רפואית של מומחה בתחום. לחוות דעת רפואית יש משמעות רבה שיכולה להשפיע על תוצאת התביעה.
בחוות הדעת הרפואית צריכה להיות התייחסות לאופי הפגיעה, חומרתה, אחוזי נכות והקשר הסיבתי בין עילת התביעה לנזק שנגרם.
חשוב לציין, כי בתביעות שנגרמו בשל תאונת דרכים, בית המשפט ממנה מומחים מטעמו לבדיקת התובע והנזק שנגרם לו.
התפקיד של עו"ד נזקי גוף במקרה של הגשת תביעה הוא חשוב ביותר, שכן לאיסוף החומר הרפואי הרלוונטי והכנתו, יש משמעות רבה. עבודה יסודית ומעמיקה של עורך הדין, תסייע לרופא לקבל תמונה כוללת לגבי המצב הרפואי של הנפגע-התובע, ובהתאם לכך מה שיעור הפיצוי המגיע לו.
המושג 'נזק גוף' כולל גם נזק פיזי וגם נזק נפשי. לכן, כדי להוכיח שנגרמו לנפגע גם נזקים נפשיים, לעתים יהיה צורך להשתמש גם בחוות דעת רפואית מתאימה מפסיכיאטר.

באילו מקרים צריך עו"ד לנזקי גוף?

הגשת תביעה בשל נזקי גוף, אשר נתמכת בחוות דעת רפואית מתאימה, אינה מלאכה פשוטה. עו"ד נזקי גוף יוכל לסייע לכם בביצוע המלאכה על הצד הטוב ביותר, כך שתקבלו את הפיצוי המגיע לכם.
במקרים מסוימים חשיבות הפניה לעו"ד אף גוברת. כך למשל:

* אם נפגעתם בצורה קשה או שנגרמה לכם נכות קבועה – עו"ד שעוסק בתחום נזקי הגוף, יוכל לסייע לכם לגבי המשך ההליך ולדאוג שתקבלו טיפולים מתאימים וכספים שמגיעים לכם אשר יקלו על מצבכם ויסייעו לאיכות חייכם.

* במקרים בהם הייתם מעורבים בתאונה עם נפגעים, ולא ברור מי אשם בתאונה. חברת הביטוח של הצד השני תטען, כי אתם האשמים. לכן, כדאי להתייעץ עם עו"ד שיעזור לכם להגן על זכויותיכם.

* גם תאונה רבת משתתפים היא אירוע המצריך פנייה לעו"ד. זהו הליך מורכב, שבו משתתפות מספר חברות ביטוח, וחשוב שעו"ד ילווה אתכם ויסייע לכם לקבל פיצוי מקסימלי.

* לא אחת, חברות הביטוח נוטות לעכב את התביעה ואת הליך קבלת הפיצויים. במקרים אחרים, חברות הביטוח מציעות לנפגעים פיצויים נמוכים מאוד. עו"ד המתמחה בנזקי גוף, ימליץ לכם לא להסכים ישר לכל הצעה, ויידע לנהל את ההליך בצורה נבונה, אשר בסיומו, תקבלו את הפיצוי שמגיע לכם.

 

כיצד נקבע גובה הפיצוי?

סוגיה מרכזית שבדרך כלל עומדת במרכז ההליך של תביעת נזקי גוף, היא קביעת שיעור הנזק וגובה הפיצוי המגיע לנפגע. זהו הליך מורכב שחלקו רפואי וחלקו משפטי, וכדי להשיג תוצאה טובה עבור הנפגע, כדאי שהוא ייוצג לאורך כל ההליך ע"י עו"ד מקצועי ומנוסה בתביעות נזקי גוף, אשר יוכל להביא למיצוי מלוא זכויותיו.
להתנהלות נכונה לאחר הפגיעה יש חשיבות רבה והשפעה על הסיכויים לקבל את הזכויות וסכומי הפיצויים שישולמו לכם.
ייעוץ וליווי של עורך דין נזקי גוף מהרגע הראשון הם הדרך הטובה ביותר לקבל פיצוי על האירוע הקשה שעברתם.
עו"ד קאסם חטיב מתמחה בנזקי גוף, והוא יסייע לכם לאורך כל הדרך עד לקבלת הפיצוי בגין הפגיעה שנגרמה לכם.

שתפו:

תחומי התמחות נוספים

תאונות ברחוב

אילו תאונות יכולות לקרות ברחוב? את מי ניתן לתבוע וכיצד? תאונות ברחוב יכולות לקרות לכל אחד ובכל רגע. ניתן לראות מדי יום אבני מדרכה עקומות,

תאונות תלמידים

מהן תאונות תלמידים, את מי ניתן לתבוע וכיצד? תלמידים (כולל ילדי גנים מגיל 3) שלומדים בישראל מבוטחים באמצעות פוליסת תאונות אישיות באחת מחברות הביטוח הפועלות

תאונות עבודה

מהי תאונת עבודה? ממי מקבלים פיצוי ומדוע חשוב להיוועץ בעו"ד? תאונת עבודה היא תאונה שהתרחשה תוך כדי עבודתו של הנפגע. ההגדרה כוללת גם תאונות שמתרחשות

תאונות דרכים

מה עושים במקרה של פגיעה בתאונת דרכים? את מי אפשר לתבוע וכמה פיצוי מקבלים? לפניכם מידע חשוב בנושא חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975 (חוק

לייעוץ ראשוני השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם